Oddłużanie, upadłość konsumencka, konsolidacja chwilówek,

Oddłużanie czym jest? Jak działa? Ile trwa?

Oddłużanie to proces polegający na systematycznym wychodzeniu z długów poprzez ich redukcję, doprowadzenie do obniżenia kosztów pożyczek i kredytów lub doprowadzenie do upadłości konsumenckiej.

Conectum Finanse

Według najnowszych badań prawie 3 mln Polaków posiada kredyt lub pożyczkę, które płaci nieterminowo. Nie martw się długi to nie koniec świata. Wyjdź z długu z pomocą specjalistów.

Różne metody oddłużania. Jak to działa?

OddłużanieKonsolidacjaUpadłość
– negocjacje z wierzycielami– spłata chwilówek i kredytów– umorzenie długów
– są koszty wstępne– brak kosztów wstępnych– są koszty wstępne
– łatwe w uzyskaniu – trudne w uzyskaniu– średnie w uzyskaniu
– relatywnie niedrogie– 5-10% prowizji– relatywnie drogie
– uzyskujesz dodatkowe środki– uzyskujesz dodatkowe środki– brak dodatkowych środków

Jak wygląda sytuacja z oddłużaniem w 2021?

 1. Od marca 2020 r. zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Polsce. Przepisy prawa ułatwiają ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
 2. W związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa w Polsce zmieniła się sytuacja dostępności środków bankowych na konsolidację kredytów i pożyczek. Zatem trudniej uzyskać kredyt.
 3. Oddłużanie na drodze mediacji z bankami lub firmami pożyczkowymi nadal jest dobrą drogą do wyjścia z długów.

W związku z wyrokiem Trybunału Unii Europejskiej oraz potwierdzeniem go przez Rzecznika finansowego oraz Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych łatwiejszy jest dostęp do środków wynikających z konsolidacji zobowiązań, wcześniejszej spłaty kredytu lub przeniesienia kredytu do innego banku.

Chcesz uzyskać zwrot nadpłaconej prowizji bankowej lub pożyczkowej?


Masz komornika? Zadłużenie powyżej 100 tys. zł?
Wypełnij formularz – oddzwonimy do 15 minut


  lub po prostu zadzwoń: 575 210 480


  Prowadzisz firmę? Chcesz się zareklamować na portalu Diip.pl?


  Poradniki:

  • Wolni od długów – Akcja Diip.pl
   Wolni od długów, to nowa akcja Diip.pl wraz z autorytet w branży oddłużeniowej Conectum Finanse. Ułatwimy Ci wybór i uzyskanie najkorzystniejszego kredytu gotówkowego, oddłużania, pożyczki, restrukturyzacji lub upadłości konsumenckiej. Jeżeli zależy Państwu na rzetelnej i profesjonalnej obsłudze, dzięki której w jednym miejscu załatwicie wszelkie formalności, oszczędzając na „chodzeniu po bankach”, samodzielnym porównywaniu i rozstrzyganiu wątpliwości, …
  • Darmowy zwrot prowizji bankowej
   Na pewno kiedyś słyszeliście o zmianie w prawie na poziomie europejskim, w zakresie zwrotów prowizji za wcześniej spłacony lub skonsolidowany kredyt lub pożyczkę? -> Jeśli tak, to jesteś w tej grupie ludzi, którzy wiedzą, że należą im się dodatkowe pieniądze z banku lub takiej firmy. Teraz odzyskanie ich będzie prostsze niż myślisz. Zgłoś się do …
  • Oddłużanie, konsolidacja chwilówek, upadłość konsumencka
   Oddłużanie czym jest? Jak działa? Ile trwa? Oddłużanie to proces polegający na systematycznym wychodzeniu z długów poprzez ich redukcję, doprowadzenie do obniżenia kosztów pożyczek i kredytów lub doprowadzenie do upadłości konsumenckiej. Conectum Finanse Według najnowszych badań prawie 3 mln Polaków posiada kredyt lub pożyczkę, które płaci nieterminowo. Nie martw się długi to nie koniec świata. …
  • Oddłużanie czy kolejny kredyt?
   Czym jest oddłużanie, kredyt oddłużeniowy, konsolidacja chwilówek i jak nie dać się nabrać na przedpłaty? O tym napiszemy kontynuując akcję “Rok 2021 rokiem bez przedpłat” – za pożyczkę, której i tak nie uzyskasz. 1. Jak działa oddłużanie? Oddłużanie, to nic innego jak próba polubownego lub sądowego wyjścia z długów lub redukcja bieżących zadłużeń do minimalnego …
  • Ranking kredytów gotówkowych 2021
   Kredyt gotówkowy online – ranking kredytów – styczeń 2021 Kredyt gotówkowy online i ranking! Wszystkie oferty dostępne w polskich bankach grudzień 2021 roku. Wybierz kwotę od 10 tys. zł do 200 tys. zł i weź najtańszy kredyt gotówkowy. (jeśli nie widzisz naszego zestawienia wyłącz blokadę reklam jedynie na tej stronie) Czym jest kredyt gotówkowy i jak działa? …


  Proces oddłużania ma na celu jedno, ale za to konkretne działanie – redukcję, zminimalizowanie, a nawet umorzenie długu. Na ostateczny efekt ma wpływ wiele czynników pośrednich. Już od tego, w jaki sposób skonstruowany jest wniosek o oddłużenie zależą dalsze losy postępowania. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do procesu.

  Nasz Zespół Ekspertów wyjaśni, doradzi i skutecznie przeprowadzi Cię przez cały proces oddłużania.

  Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i powołując się na stosowne akty prawne, oddłużanie może nastąpić przez osobę fizyczną lub firmę posiadającą długi w bankach i instytucjach pozabankowych. Co to oznacza w praktyce i jakie warunki musi spełnić dana osoba?

  Dłużnik, aby mógł ubiegać się o wyjście z długów w procesie oddłużania, musi być osobą fizyczną lub prowadzić firmę (JDG, spółkę). Aby zapozątkować odłużanie, wystarczy, że dłużnik posiada jednego wierzyciela.

  Podstawą działania w upadłości konsumenckiej, a później także i etap sądowy jest wniosek o upadłość konsumencką. Istnieje konkretny wzór wniosku, a wypełnienie niezgodne z jego wymaganiami skutkuje wezwaniem dłużnika, w celu poprawienia braków formalnych wniosku. Dlatego korzystnym jest, aby wniosek został sporządzony przez zajmującą się tym, doświadczonego prawnika, by ogłoszenie upadłości konsumenckiej nastąpiło skutecznie i jak najszybciej.

  Aby wniosek o upadłość konsumencką został przyjęty i rozpatrzony przez sąd, musi zostać przygotowany z zachowaniem pełnej uczciwości. W przeciwnym razie sąd może wniosek odrzucić, czego konsekwencją są problemy z ponowną próbą ogłoszenia upadłości trwające nawet 10 lat. Do wniosku należy dołączyć:

  szczegółowy opis swojej historii – od momentu gdy jeszcze zadłużenie nie istniało, ukazując przyczynę jego powstania, z uwzględnieniem dat konkretnych wydarzeń,

  wszelką dokumentację związaną z finansami:

  faktury, wezwania do zapłaty,

  zobowiązania w postaci kredytu czy pożyczki,

  umowy wraz z ich wypowiedzeniami – m.in. o pracę, a w przypadku zwolnienia świadectwo pracy; decyzje z ZUS, decyzje dotyczące przyjmowania innych świadczeń finansowych.

  Istotne są także dokumenty dotyczące:

  wyroków sądowych,

  prowadzonych postępowań egzekucyjnych,

  raporty z baz dłużników.

  Do wypełniania samego wniosku należy przystąpić z pełną starannością. Współpraca z naszym zespołem daje Ci pewność, że Twój wniosek zostanie przygotowany prawidłowo, z należytą starannością. Chciałbyś przygotować i zgłosić wniosek o upadłość konsumencką – Skontaktuj się z nami.

  Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z opłatą 30 zł.

  Masz kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny, którego ze względów np. zdrowotnych nie możesz spłacać? Pogorszyły się Twoje zarobki i nie możesz spłacać zaciągniętych chwilówek? Te zobowiązania mogą zostać umorzone nawet w całości, jeżeli złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

  W postępowaniu upadłościowym nie zostaną umorzone kwoty tytułem alimentów i odszkodowań za szkody osobowe.

  Dobrze przeprowadzony proces kredytowy i profesjonalnie złożone dokumenty pozwolą ci odzyskać finansowy spokój. Płacić jedną niską ratę a ze skonsolidowanych kredytów i pożyczek odzyskać nadpłaconą prowizję, za darmo. Na wstępie należy zebrać wszelkie potrzebne dokumenty dochodowe oraz ewentualnie pobrać BIK. Omijamy niektóre problematyczne kwestie, np. opóźnień.

  Jeśli bank wydał decyzję pozytywną środki są przelewane na konto dłużnika, część z nich idzie również na spłaatę poprzednich zobowiązań: chwilówek i kredytów. Tak, aby cały proces zamknąć.

  Wszystko uzależnione jest od tego jak szybko nasz klient zbierze potrzebne dokumenty, jeśli już posiada udokumentowany dochód oraz raport BIK, wypłata środków nie trwa dłużej niż kilka dni, a jego długość uzależniona jest od sytuacji dłużnika. Przeciętnie cała procedura przebiega szybko i podzielona jest na etapy:

  • 1-2 dni zebranie dokumentów przez klienta,
  • 1-2 dni złożenie prawidłowego i wzorowego wniosku o konsolidację - tym zajmują się nasi specjaliści.

  Są to jednak orientacyjne przedziały czasowe. Najważniejsze, żeby klient cały czas utrzymywał z nami kontakt, co przyspieszy nasze działanie.

  Pełna konsolidacja wszystkich zadłużeń daje możliwość spłaty jednej niskiej raty, bez obaw o nadwyrężenie budżetu gospodarstwa domowego. Dodatkowo wzorowo poprowadzony proces konsolidacji daje wyłącznie naszym klientom możliwość odzyskania 100% nadpłaconej prowizji. Wszelkie dokumenty w zakresie zwrotu prowizji przygotowujemy dla klienta za darmo.

  Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę wybierając jedno z trzech rozwiązań. Posiadasz majątek? Upadłość konsumencka osób fizycznych wiąże się ze spieniężeniem majątku, oddłużanie i konsolidacja nie. Jeśli majątku nie posiadasz, masz długi powyżej 100 tys. zł, komornika, kilkanaście chwilówek i kredytów - zarówno oddłużanie jak i upadłość konsumencka może być rozwiązaniem dla Ciebie. Warto wiedzieć, że przy ogłoszeniu upadłości spieniężenie np. mieszkania, nie oznacza to jednak, że zostaniesz bez dachu nad głową – z sumy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości możesz otrzymać kwotę, która pozwoli Ci wynająć mieszkanie w tej samej lub sąsiedniej miejscowości na okres od 12 do 24 miesięcy.

  Oddłużanie i konsolidacja chwilówek są procesami stosunkowo krótkimi, upadłość wiąże się z kilkumiesięcznych oczekiwaniem na postanowienie sądu. Ważne: wysokość miesięcznych spłat w każdym z trzech rozwiązań zostanie dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Jednocześnie sąd określi, jaka część Twoich zobowiązań zostanie umorzona, gdy wywiążesz się z nałożonego obowiązku. Nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować, ale wiesz, że masz mało czasu na wyjście z długów? Wypełnij powyższy formularz, nie musisz zaznaczać, które rozwiązanie preferujesz, albo zaznaczyć wszystkie 3. Doradzimy podczas rozmowy telefonicznej. Pomożemy Ci w każdej sytuacji.

  O autorze

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  9 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie komentarze
  john k.
  john k.
  9 miesięcy temu

  Czyli którą opcję polecacie: oddłużanie, upadłość konsumencka czy konsolidację?

  Maggie
  Maggie
  9 miesięcy temu

  Potrzebuję pilnej pomocy z chwilówkami. Płacę regularnie ale bardzo się zapętliłam.

  Cornell
  Cornell
  9 miesięcy temu

  Gdzie pobrać wniosek o upadłość konsumencka?

  Ewa
  Ewa
  9 miesięcy temu

  Jak to działa? Co trzeba przygotować? Mam duże długi

  Pomoc w upadłości
  Pomoc w upadłości
  9 miesięcy temu

  Szukam pomocy w upadłości konsumenckiej. Proszę o telefon na numer 519 *** *** [numer ukryty]

  ◦Diip.pl - Portal pożyczek prywatnych, pod zastaw nieruchomości, upadłość konsumencka, oddłużanie, kredyty na spłatę chwilówek, konsolidacja chwilówek
  ◦Ocena: 4.9/5 z 91432 Opinii naszych Klientów w sprawie konsolidacji chwilówek, upadłości konsumenckiej, oddłużania
  9
  0
  Zależy nam na Twojej opinii. Skomentuj.x
  ()
  x