Firmy oddłużeniowe | Oddłużanie | Conectum
 • Jak działają firmy oddłużeniowe?

 • Pomagają czy szkodzą?

 • Obalamy mity firm oddłużeniowych

W niniejszym artykule poruszamy temat działania firm oddłużeniowych. Czy tak naprawdę pomagają czy szkodzą? Jak działają firmy oddłużeniowe i na czym polega ich pomoc? Czy warto korzystać z ich usług?


Jak działają firmy oddłużeniowe?

Aby tak naprawdę dowiedzieć się jak działają firmy oddłużeniowe, należy na początku odpowiedzieć sobie na pytanie: czym właściwie jest oddłużanie. Oddłużanie, to: zestaw czynności, które powinny prowadzić do wyeliminowania długu, jego pomniejszenia, całkowitej likwidacji lub redukcji do poziomu, który pozwala nam zachować środki na życie. Czym oddłużanie nie jest? Oddłużanie nie jest zaciąganie kolejnych zobowiązań na spłatę poprzednich, w szczególności chwilówek, kart kredytowych, limitów odnawialnych itp. Oddłużaniem nie jest również ugoda z firmami windykacyjnymi.

Przejdźmy zatem do opisu funkcji firm oddłużeniowych w życiu “szarego Kowalskiego”. Co wziąć pod uwagę w wyborze firmy oddłużeniowej? Przede wszystkim: renomę, zaufanie, rzetelne opinie, ilość klientów, okres działalności na rynku, skuteczność (która niestety może zostać zniekształcona przez nierealne opinie w internecie), niekoniecznie cenę (bo mając 100 tys. zadłużenia opłata 3 tys. zł za umorzenie długu lub jego pomniejszenie – nie jest wygórowana).

Na czym polega działanie firm oddłużeniowych?

Firmy oddłużeniowe, przede wszystkim nie powinny szkodzić dłużnikowi! Właśnie dlatego do tej grupy firm nie powinniśmy zaliczać pseudo-kancelarii, pseudo-pośredników finansowych czy firm windykacyjnych. Nie powinniśmy korzystać z firm, które obiecują, że za 100 zł zlikwidują całe nasze zadłużenie, z pośredników, którzy pobierają przedpłaty, ale i z tych, którzy pobierają wygórowane prowizje za kredyt, lub do każdej usługi dorzucają kartę kredytową czy konto bankowe. Odradzamy korzystanie z pseudo-kancelarii, które pobierają od Ciebie gigantyczne prowizje za zwrot prowizji bankowej – bo całość tej prowizji, możesz otrzymać sam. Takie masz prawo!

Unikaj również ugód z firmami windykacyjnymi (firmy windykacyjne to, np.: KRUK, Ultimo, Intrum, GetBack, Best, wszelkie fundusze inwestycyjne, np. Prokura, itp.). Zweryfikuj, czy ten dług rzeczywiście jest zasadny, czy koszty nie zostały dramatycznie zawyżone.

Szukasz prawdziwej pomocy? Zaufaj doświadczonym specjalistom, którzy poprowadzą Cię krok po kroku przez każdy proces oddłużania, zaczynając od negocjacji z wierzycielami, poprzez kredyty konsolidacyjne, kredyty na spłatę chwilówek, aż po upadłość konsumencką.


Czy firmy oddłużeniowe pomagają czy szkodzą?

Profesjonalne firmy oddłużeniowe, oczywiście pomagają. Jednak te, które nie wiedzą co robią, oczywiście mogą zaszkodzić. Jak wybrać dobrą firmę oddłużeniową? Na portalu Diip.pl znajdują się jedynie potwierdzone opiniami klientów firmy, które zostały przez naszych użytkowników oraz moderatorów zaakceptowane. Prowadzimy listę ostrzeżeń, na którą nasi użytkownicy wysyłają firmy/instytucje, które weryfikujemy. Jeśli weryfikacja przebiega negatywnie a firma/osoba jest oceniona jako niewiarygodna trafia na listę ostrzeżeń.

Rzetelne i zweryfikowane firmy możesz znaleźć tutaj: FIRMY


Mity krążące o firmach oddłużeniowych:

 1. Nigdy nie wpłacaj pieniędzy przed efektem oddłużeniowym. MIT
  Jeśli oddłużanie ma polegać na pomocy prawnika zazwyczaj honorarium jest pobierane w części z góry, reszta po sukcesie, lub w całości z góry. Jeśli oddłużanie ma polegać na uzyskaniu finansowania, wtedy nigdy, nie wpłacaj przed otrzymaniem pieniędzy!
 2. Firmy windykacyjne, zajmują się oddłużaniem. MIT
  Nie, firmy windykacyjne nie zajmują się oddłużaniem. Kupują one zadłużenie od pierwotnego wierzyciela po zaniżonej cenie, a następnie doliczają swoje koszty, które są dla dłużnika za duże. Często windykują również przedawnione lub nieistniejące długi.
 3. Pośrednicy finansowi oddłużają poprzez uzyskanie finansowania. MIT
  Jeśli pośrednik kredytowy w całości nie konsoliduje Twojego zadłużenia, to nie oddłuża Cię. A jedynie dorzuca kolejne zobowiązanie w postaci chwilówki, kolejnego kredytu, karty kredytowej czy konta w banku. Konsolidacja chwilówek i kredytów jest dla Ciebie korzystna! Obniża koszty kredytów i pożyczek i prowadzi do jednej niższej raty. Więcej o konsolidacji chwilówek, przeczytasz tutaj: konsolidacja chwilówek.

Potrzebujesz realnej i sprawdzonej pomocy w oddłużaniu (wyjściu z długów), konsolidacji chwilówek, upadłości konsumenckiej, pożyczce bez BIK dla firm? Nie ryzykuj i zaufaj firmom, które znajdują się na portalu Diip.pl.

O autorze

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dariusz
dariusz
6 miesięcy temu

bardzo przydatny artykuł, u mnie w rodzinie był przypadek ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jest to oczywiście już ostatni krok, jaki można podjąć, gdy inne nie zadziałały. Na szczęście skorzystaliśmy z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej [link] a nie nabraliśmy się na żadne pseudo firmy, które mogą narobić więcej szkody niż pomóc.

Nynek
Nynek
6 miesięcy temu

Jaką firmę oddłużeniową na komornika możecie polecić?

filmowiec
filmowiec
5 miesięcy temu

Szukam konsolidacji chwilówek, niestety mam zły BIK, czy już nic nie da się zrobić?

Aktuálně
Aktuálně
5 miesięcy temu

Moim zdaniem pomagają, trzeba tylko trafić na odpowiednią firmę. No i przed udzieleniem kredytu nic nie wpłacać!

Filmer
Filmer
5 miesięcy temu

Mam zadłużenie na ponad 100 tys. komornika, który potrąca mi co miesiąc prawie 500 zł. Czy uzyskam upadłość?

◦Diip.pl - Portal pożyczek prywatnych, pod zastaw nieruchomości, upadłość konsumencka, oddłużanie, kredyty na spłatę chwilówek, konsolidacja chwilówek
◦Ocena: 4.9/5 z 91432 Opinii naszych Klientów w sprawie konsolidacji chwilówek, upadłości konsumenckiej, oddłużania


Najczęściej zadawane pytania (FAQ):


Diip.pl to portal ogłoszeń, na którym można zamieszczać ogłoszenia pożyczkowe, kredyty na spłatę chwilówek, upadłość konsumencką, pożyczki pod zastaw nieruchomości, czyszczenie BIK. Nasz portal automatycznie, szybko i skutecznie przeprowadzi Cię przez cały proces dodawania ogłoszeń.

Aby w sposób szybki i w pełni zautomatyzowany dodać ogłoszenie na portalu Diip.pl, należy przejść do przycisku +Dodaj w prawym górnym rogu strony www, następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Aby dodać ogłoszenie należy wypełnić jedynie pola oznaczone *, jednak im więcej informacji, tym większa szansa na kontakt inwestorów i firm. Kliknij i dodaj ogłoszenie teraz

Żeby uzyskać największą ilość odpowiedzi inwestora/firmy/instytucji/banku lub firmy pożyczkowej należy możliwie najdokładniej opisać swoje ogłoszenie, np.: "Szukam kredytu na spłatę chwilówek w kwocie 50 tys. zł na 120 miesięcy. Posiada umowę o pracę, dochód około 3000 zł. Nie mam zaległości ani komornika, płacę wszystko na bieżąco. Szukam najlepszej oferty, bez przedpłat, poręczycieli i polis ubezpieczeniowych." Możesz podać do kontaktu numer telefonu oraz adres e-mail. Po dodaniu ogłoszenia w ciągu od 15 minut do 48 godzin ogłoszenie zostanie zatwierdzone, o czym zostaniesz poinformowany na e-mail. Możesz promować Twoje ogłoszenie zupełnie tak jak na innych portalach ogłoszeń. Promuj ogłoszenie: tutaj

Nie ma konieczności promowania ogłoszenia - dodanie 2. ogłoszeń jest bezpłatne.

Posiadasz firmę lub chcesz pozyskiwać kontakty do ogłoszenia typu: "oferuję"? W każdej chwili może dodać Twoją firmę lub ogłoszenie do panelu firm portalu Diip.pl

Aby to zrobić przejdź do dolnego menu i kliknij w pozycję "Dodaj firmę" lub przejdź tutaj

Oczywiście. Przewidzieliśmy rozwiązanie dla inwestorów/firm/instytucji, które dysponują środkami na finansowanie osób fizycznych i firm. Mamy również rozwiązania reklamowe dla prawników. Aby skorzystać z opcji reklamy dla inwestorów i prawników należy przejść do zakładki Reklama w dolnym menu lub kliknąć tutaj

Wszystko uzależnione jest od tego jakiej pomocy nasz klient potrzebuje. Posiadamy kilka rozwiązań: kredyty, pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK, upadłość konsumencką, pomoc prawną na drodze do oddłużania, a wszystko uzależnione jest od sytuacji klienta. Przeciętnie cała procedura przebiega szybko i podzielona jest na etapy:

 • 1-2 dni zebranie dokumentów przez klienta i natychmiastowy dobór rozwiązania,
 • 1-2 dni złożenie prawidłowego i wzorowego wniosku o konsolidację, upadłość czy oddłużanie - tym zajmują się nasi specjaliści.

Są to jednak orientacyjne przedziały czasowe. Najważniejsze, żeby klient cały czas utrzymywał z nami kontakt, co przyspieszy nasze działanie.

Pełna konsolidacja wszystkich zadłużeń daje możliwość spłaty jednej niskiej raty, bez obaw o nadwyrężenie budżetu gospodarstwa domowego. Dodatkowo wzorowo poprowadzony proces konsolidacji daje wyłącznie naszym klientom możliwość odzyskania 100% nadpłaconej prowizji. Wszelkie dokumenty w zakresie zwrotu prowizji przygotowujemy dla klienta za darmo. Oprócz tego klient może zawsze liczyć na pomoc prawną. Każda firma, pośrednik kredytowy, prawnik czy instytucja lub inwestor są przez nas szczegółowo weryfikowane, co zapewnia bezpieczne procesowanie w każdej sytuacji.

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę wybierając jedno z trzech rozwiązań. Posiadasz majątek? Upadłość konsumencka osób fizycznych wiąże się ze spieniężeniem majątku, oddłużanie i konsolidacja nie. Jeśli majątku nie posiadasz, masz długi powyżej 100 tys. zł, komornika, kilkanaście chwilówek i kredytów - zarówno oddłużanie jak i upadłość konsumencka może być rozwiązaniem dla Ciebie. Warto wiedzieć, że przy ogłoszeniu upadłości spieniężenie np. mieszkania, nie oznacza to jednak, że zostaniesz bez dachu nad głową – z sumy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości możesz otrzymać kwotę, która pozwoli Ci wynająć mieszkanie w tej samej lub sąsiedniej miejscowości na okres od 12 do 24 miesięcy.

Oddłużanie i konsolidacja chwilówek są procesami stosunkowo krótkimi, upadłość wiąże się z kilkumiesięcznych oczekiwaniem na postanowienie sądu. Ważne: wysokość miesięcznych spłat w każdym z trzech rozwiązań zostanie dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Jednocześnie sąd określi, jaka część Twoich zobowiązań zostanie umorzona, gdy wywiążesz się z nałożonego obowiązku. Nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować, ale wiesz, że masz mało czasu na wyjście z długów? Wypełnij powyższy formularz, nie musisz zaznaczać, które rozwiązanie preferujesz, albo zaznaczyć wszystkie 3. Doradzimy podczas rozmowy telefonicznej. Pomożemy Ci w każdej sytuacji.


5
0
Zależy nam na Twojej opinii. Skomentuj.x
()
x